blog: Nápověda

Obrázky na tinypic.com

24. března 2009 v 15:16 | vikimi
Než jsem na to přišla, trvalo mi to nějakou dobu... xD takže komu, to ještě nedošlo, ať čte.

Plno fotek z tohoto blogu je nahráno na www.tinypic.com. Například wallpapery a ostatní velké fotky... Pokud by jste si je chtěli prohlídnout v plné velikosti, musíte se dostat přes pár věcí a já vám ukážu, jak na to.

Vezmeme si jako příklad tento wallpaper:


- pokud si ho chcete prohlédnout v plné velikosti, musíte na něj kliknout a zobrazí se vám na stránce takhle malý:


Když na něj kliknete ještě jednou, tak se vám sice zvětší, ale můžete ho ještě zvětšit, pokud jde o větší obrázek. Dole v levém rohu máte odkaz s nápisem ''View Raw Image'' a na něj kliknete.


Po kliknutí už se vám zobrazí v plné velikosti. (popřípadě jedním klikem zvětšíte)

Pokud by jste obrázek ukládali k sobě na počítač, automaticky se uloží v PLNÉ velikosti už kdyby jste to ukládali v téhle malé:


vikimi

Videa z YouTube.com

5. února 2009 v 17:51 | vikimi
Jestli si na tomto blogu chcete přehrát video z youtube.com, bylo by lepší, kdyby jste z něj aspoň něco viděli. Na youtube vám totiž častokrát naskočí úplně nekvalitní videa a pak z toho nic nemáte. Jak tedy video shlédnout ve vysoké kvalitě?

o1. Normálně zapněte přehrávání videa:
o2. V pravém dolním rohu videa uvidíte tuhle šipku:
o3. Najeďte na ni myší a objeví se vám tenhle výběr:
o4. Klikněte na HQ, což znamená ''High quality'' v překladu ''vysoká kvalita'' a odteď by se vám to video mělo přehrávat ve vysoké kvalitě. Někdy tam můžete zahlédnout i HD, což je ta nejlepší kvalita, co může být.

o5. Kvalitu můžete měnit během přehrávání. Pokud na tlačítko ''HQ'' nebo ''HD'' kliknete znova, bude se vám to přehrávat zase v normální kvalitě...

o6. Pokud někomu chcete poslat odkaz na video rovnou ve vysoké kvalitě, k odkazu zkopírujte tohle: &fmt=18 (což je dobrá kvalita) nebo &fmt=22 (což je super kvalita)

• Normální kvalita: http://www.youtube.com/watch?v=0bjiywruc4I
• Dobrá kvalita: http://www.youtube.com/watch?v=0bjiywruc4I&fmt=18
• Nejlepší kvalita: http://www.youtube.com/watch?v=0bjiywruc4I&fmt=22

ČTĚTE:

V poslední době se začínají na internetu objevovat videa i v HD verzi. To je ta nejlepší kvalita, co může být :) Neváhejte video shlédnout v HD!
 
 

Reklama